Wypadki 22.06.2026

Wypadek na skrzyżowaniu Bogumińskiej i Raciborskiej w Gorzyczkach - 3 osoby ranne

Na skrzyżowaniu Bogumińskiej i Raciborskiej w Gorzyczkach doszło do zderzenia dwóch aut. 3 osoby ranne, kobieta helikopterem do szpitala.

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim

Kokoszycka 180b, 44-313 Wodzisław Śląski

Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę rano w Gorzyczkach. W wyniku zdarzenia ucierpiały 3 osoby. Wstępnie przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Do zdarzenia doszło około godziny 9 na skrzyżowaniu ulic Bogumińskiej z Raciborską. Na miejsce natychmiast skierowano służby. Według wstępnych ustaleń kierujący Kia, 19-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ulicą Bogumińską kierującemu Mitsubishi, 41-letniemu mieszkańcowi powiatu rybnickiego, co doprowadziło do zderzenia.

W wyniku zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitali trafili pasażerowie Mitsubishi: 21-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna, a także kierujący Kią. Kobieta odniosła najpoważniejsze obrażenia i została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez wodzisławskich śledczych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim. Apelujemy o koncentrację za kierownicą i zwracanie uwagi na znaki drogowe. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna odpowiedzialność.

Źródło: policja.gov.pl

TK

Tomasz Kiełtyka

Młodszy redaktor kroniki policyjnej, skrupulatnie weryfikuje komunikaty służb i podaje je w czytelnej formie.

Więcej artykułów →

Udostępnij: