Wypadek na skrzyżowaniu Bogumińskiej i Raciborskiej w Gorzyczkach - 3 osoby ranne
Na skrzyżowaniu Bogumińskiej i Raciborskiej w Gorzyczkach doszło do zderzenia dwóch aut. 3 osoby ranne, kobieta helikopterem do szpitala.
Wodzisławscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę rano w Gorzyczkach. W wyniku zdarzenia ucierpiały 3 osoby. Wstępnie przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Do zdarzenia doszło około godziny 9 na skrzyżowaniu ulic Bogumińskiej z Raciborską. Na miejsce natychmiast skierowano służby. Według wstępnych ustaleń kierujący Kia, 19-letni mieszkaniec powiatu nyskiego, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ulicą Bogumińską kierującemu Mitsubishi, 41-letniemu mieszkańcowi powiatu rybnickiego, co doprowadziło do zderzenia.
W wyniku zdarzenia z obrażeniami ciała do szpitali trafili pasażerowie Mitsubishi: 21-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna, a także kierujący Kią. Kobieta odniosła najpoważniejsze obrażenia i została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.
Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez wodzisławskich śledczych pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim. Apelujemy o koncentrację za kierownicą i zwracanie uwagi na znaki drogowe. Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna odpowiedzialność.
Źródło: policja.gov.pl