21-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego podejrzany o rozbój w Wodzisławiu Śląskim
21-latek recydywista podejrzany o rozbój w centrum Wodzisławia Śląskiego został tymczasowo aresztowany po szybkim dochodzeniu policji.
Wodzisławscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali sprawcę rozboju już dzień po zgłoszeniu przestępstwa. 21-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego usłyszał zarzut i na wniosek śledczych oraz prokuratora decyzją Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim został tymczasowo aresztowany.
Do zdarzenia doszło 7 czerwca po południu w centrum Wodzisławia Śląskiego. Sprawca grożąc nożem doprowadził do bezbronności 18-letniego mieszkańca Gliwic i zabrał mu telefon, e-papierosa i gotówkę, a następnie uciekł.
Podczas prowadzonego śledztwa policja prowadziła intensywne działania, w wyniku których już następnego dnia zatrzymano agresora.
21-latek usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.
Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Wodzisławiu Śląskim wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia. Grozi mu kara od 4,5 lat do 30 lat pozbawienia wolności.
Źródło: policja.gov.pl